Середньостиглий (ФАО - 320). Простий модифікований. Оригинаторы Інститут сільського господарства степової зони НААН України ТОВ Науково-виробнича агрокорпорация " Степова" У Державному реєстрі сортів рослин України з 2007 р. Зони вирощування Лісостеп, Степ. Напрям використання - зерно. Висота 240-250 см. Стійкий до вилягання. Висота прикріплення качана 90-100 см. Не кущиться. Качан...
Зв'язатися з менеджеромПро продукт | Технологія | відгуки | оплата і доставка |
Середньостиглий (ФАО - 320). Простий модифікований. Оригинаторы
Інститут сільського господарства степової зони НААН України
ТОВ Науково-виробнича агрокорпорация " Степова"
У Державному реєстрі сортів рослин України з 2007 р.
Зони вирощування Лісостеп, Степ. Напрям використання - зерно. Висота 240-250 см.
Стійкий до вилягання. Висота прикріплення качана 90-100 см. Не кущиться.
Качан циліндричної форми довжина 22-24 см. Число рядів зерен 16. Кількість зерен у ряді 36-40. Стержень червоного кольору
Тонкий. Зерно жовте зубовидне. Маса 1000 насіннин 290-300 г. Густота на момент збирання врожаю Лісостеп - 55-60, Степ - 40-45. тис. шт./га
Стійкість:
Потенційна врожайність зерна 13, 0 - 13,5 т/га
Відрізняється гарною жаро- і посухостійкістю. Високотехнологічний. Нова поліпшена версія гібриду Солонянський 298 СВ з низькою вологістю насіння на час
збирання.
1. БІОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ
Вимоги до |
Описання |
світла |
|
вологи |
|
температури |
|
ґрунту |
|
2. МІСЦЕ У СІВОЗМІНІ
Гарні попередники: озимі культури, які вирощувались по чистому пару та зайнятому пару, зернобобові культури (горох, соя, кормові боби), картопля, цукровий буряк, в Степові зоні – баштанні культури, в Поліссі, крім того, після люпину, багаторічних трав, льону та ін..
У зоні недостатнього зволоження не рекомендується вирощувати після цукрових буряків, соняшнику, суданської трави. Не варто сіяти після проса, щоб запобігти поширенню спільного шкідника – кукурудзяного метелика.
Кукурудзу можна вирощувати як монокультуру. На чорноземах при внесенні органіки – 6-8 років, на менш родючих – 3-5 років.
Кукурудза є гарним попередником під усі ярі культури.
3. СИСТЕМА УДОБРЕННЯ
По фазам розвитку кукурудза по різному реагує на елементи живлення. На 1ц зерна кукурудза виносить 2,4 кг N, 1,2 кг P, 3 кг K.
Азот – споживання протягом всього вегетаційного періоду, але сильніше в період інтенсивного росту, за 10 днів до викидання волоті і 20 днів після.
Фосфор – його споживання менш інтенсивне ніж азоту, але він також має надзвичайно великий вплив на утворення урожаю. Нестача фосфору в грунті, і, відповідно, в рослині буде особливо відчуватись в період 3-6 листків, про що буде свідчити антоціанове (фіолетове) забарвлення листків.
Калій – необхідний протягом всього вегетаційного періоду.
З органічних добрив найчастіше використовують підстилковий гній, який вносять під оранку. Норма внесення: Лісостеп – 30-40т/га, Полісся − 40-60т/га. Рідкий гній слід вносити до 80-100т/га і негайно заробляти в ґрунт.
Основне удобрення кукурудзи рекомендується проводити під час основного обробітку ґрунту, після збирання попередника. Весною під передпосівну культивацію вносять повне мінеральне добриво NPK 30-40 кг/га по д. р. Надзвичайно ефективним є внесення NPK в рядки при посіві: N – 7-10 кг по д. р., P – 5-7 кг по д. р., K – 7-10 кг по д. р.
4. ОБРОБІТОК ҐРУНТУ
Після збирання попередника проводять лущення. На запливаючих ґрунтах проводять зяблевий обробіток ґрунту. У зоні достатнього зволоження на забур’янених полях ефективним є напівпаровий обробіток ґрунту.
У весняний період після пізніх попередників(цукровий буряк, багаторічні трави) з першою можливістю виходу в поле проводять закриття вологи важкими боронами і орють ярусними плугами на глибину 27-30 см.
Після ранніх попередників (зернові і зернобобові) ґрунт слідом за збиранням дискують і проводять оранку оборотними плугами на глибину 27-30 см.
При необхідності проводять передпосівну культивацію, метою якої є знищення бур’янів, які проросли до цього часу, вирівнювання площі, формування насіннєвого ложа.
5. СІВБА
Підготовка насіння: Висівати треба високоякісне насіння зі схожістю не нижче 95% і енергією проростання 90%. Його висушують до вологості 13-14%, калібрують, протруюють препаратами фунгіцидної і інсектицидної дії. Для сівби відбирають однакові фракції насіння.
Способи сівби: Сіють пунктирним способом з міжряддям 70 см. При вирощуванні на силос ширина міжрядь зменшується до 45. При вирощуванні кукурудзи на зелений корм використовують рядкову сівбу. У надмірно загущених посівах пригнічується ріст і розвиток качанів.
Глибина сівби: У Поліссі і Лісостепу насіння загортають на 4-6 см, на легких ґрунтах і при підсиханні посівного шару – на 5-8 см. На вологих грунтах – 3-4 см. У степових районах – 6-10 см.
Норма висіву: Степ – 40-60 тис. шт./га, Лісостеп – 60-70 тис. шт./га. Щоб забезпечити передзбиральну густоту, встановлюють страхові надбавки. У Лісостепу і Степу вона може становити 30-40%. Вагова норма висіву становить 15-25 кг/га. При вирощуванні на силос і зменшенні ширини міжрядь вона може зрости до 30-40 кг/га, на зелений корм – 100-110 тис. шт./га.
Строки сівби: При прогріванні ґрунту до 8-10ºС можна висівати холодостійки гібриди. На зерно і на силос сіють, коли ґрунт прогрівся на глибині 10 см до 10-12 ºС. В умовах Західного Лісостепу і Полісся це приблизно з 1 по 15 травня. Інкрустоване насіння можна висівати на 5-6 днів раніше.
6. ДОГЛЯД ЗА ПОСІВАМИ
Після сівби – коткування. Через 5-6 днів – досходове боронування, коли буряни знаходять у фазі “білої ниточки” поперек рядків легкими або середніми боронами.
Після сходове боронування проводять у фазу 2-3 і 4-5 листків у кукурудзи. Інтенсивне боронування (3-4 рази) на чистих полях дає змогу обійтись без внесення гербіцидів.
В залежності від ступеню забур’яненості проводять міжрядні обробітки ґрунту за допомогою культиваторів.
За необхідності кукурудзу підживлюють азотними добривами, коли висота рослин не більше 30-40 см. На сильно забур’янених полях, де не завжди агротехнічними методами досягається очищення посівів від бур'янів, застосовують гербіциди.
7. ЗБИРАННЯ
Кукурудзу на зерно збирають при повній фізіологічній стиглості за вологості зерна не більше 35-40%. Якщо вологість зерна не перевищує 30%, то качани відразу обмолочують зерновими комбайнами з пристосуваннями.
Качани з вологістю зерна, меншою за 28%, добре зберігаються в сапетках, на горищах, і за 6-8 тижнів їх вологість може знизитись до 20%. Качани з вологим зерном необхідно підсушити.
Кукурудзу на силос збирають в кінці молочно-воскової стиглості, коли вологість зеленої маси не перевищує 65-70%, а вміст сухих речовин складає 25-30%. Для стабільності виробництва зерна слід усю кукурудзу вирощувати за зерновою технологією з різницею лише в характері використання врожаю.
8. ЗБЕРІГАННЯ
Режими зберігання зернових мас:
1. в сухому стані – оптимальна вологість для тривалого зберігання виробничих партій насіння повинна бути на 1-2% нижчою за критичну – 12-13%;
2. в охолодженому стані:
температура в усіх шарах зернової маси − +10ºС і нижче (зупиняються фізіологічні процеси);
температура в усіх шарах зернової маси – нижче 0 ºС
найсприятливішою температурою зберігання насіння є 0- +5 ºС;
3. без доступу кисню (тільки для фуражного зерна – втрачається життєздатність);
4. хімічне консервування.
Купувати насіння і продукцію агрохімії у нас дуже просто і зручно. На сайті розміщена вся інформація, для того, щоб Ви змогли зробити вибір. Якщо у Вас виникли будь - які питання, Ви можете зв'язатися з нами за вказаними в правому верхньому куті телефонами, також Ви можете замовити зворотний дзвінок за формою, зазначеною в розділі контакти.
Після того як Ви визначилися і зробили свій вибір - найскладніше вже позаду, залишилися тільки Оплата і Доставка.
Доставка поштою
Ми пишаємося тим, що з кожним новим сезоном географія наших покупців розширюється. Ми працюємо і відправляємо насіння і продукцію агрохімії в усі обласні, районні центри України. Для Вашої зручності ми рекомендуємо скористатися послугами перевізника «Нова пошта», «Інтайм» та ін. В цих службах розвинена мережа складів, адресна доставка і пунктуальна логістика.
Найбільші міста-замовники: Запоріжжя, Миколаїв, Дніпропетровськ, Донецьк, Київ, Харків, Одеса, Львів, Кривий Ріг, Маріуполь, Луганськ, Вінниця, Севастополь, Сімферополь, Херсон, Полтава, Чернігів, Черкаси, Житомир, Суми, Хмельницький, Горлівка, Чернівці, Рівне, Дніпродзержинськ, Кіровоград, Кременчук, Івано-Франківськ, Тернопіль, Луцьк, Біла Церква, Краматорськ, Мелітополь, Керч, Нікополь, Слов'янськ, Бердянськ, Ужгород, Алчевськ, Павлоград, Сєвєродонецьк, Євпаторія, Кам'янець-Подільський.
Доставка зі складу
Як здійснюється доставка насіння і продукції агрохіміісо складу? Ми відправляємо Ваші насіння на вказаний склад зазначеним Вами перевізником в Ваш населений пункт і повідомляємо Вам номер вантажної декларації. Коли насіння доставлять, від перевізника Вам прийде інформаційне смс. На складі Вам необхідно повідомити номер декларації, пред'явити документ, що підтверджує особу та отримати замовлення..
Оплата
Ми висилаємо рахунок з реквізитами на вказану Вами електронну адресу, який оплачується в будь-якому зручному для Вас банку. Для цього достатньо роздрукувати рахунок і віддати його касиру.
«Накладений платіж» - при отриманні замовлення у перевізника, Ви робите оплату за перевезення грошей, а саму доставку оплачуємо ми.
Більш детальну інформацію щодо оплати та доставки Ви можете отримати, зв'язавшись з нами.
Мы можем доставить семена в любой город Украины, в том числе: Алупка, Алушта, Артёмовск, Арциз, Ахтырка, Барвенково, Белополье, Белз, Березне, Бровары, Великий Бурлук, Вишнёвое, Волочиск, Вышгород, Глухов, Городище, Городок, Джанкой, Днепропетровск, Добромиль, Доброполье, Донецк, Дружковка, Дубно, Дубляны, Жашков, Ждановка, Жолква, Зборов, Змиёв, Знаменка, Калиновка, Калуш, Каменка-Бугская, Камень-Каширский, Канев, Каховка, Киев, Кировское, Кицмань, Красный Луч, Кривой Рог, Кролевец, Ковель, Корсунь-Шевченковский, Ладыжин, Лановцы, Лисичанск, Лозовая, Лутугино, Луцк, Львов, Любомль, Люботин, Мариуполь, Малая Виска, Мироновка, Миусинск, Молочанск, Николаев, Немиров, Новодружеск, Орехов, Первомайский, Перемышляны, Першотравенск, Подволочиск, Подгайцы, Прилуки, Приморск, Припять, Пустомыты, Пятихатки, Ровеньки, Рубежное, Сарны, Свалява, Сватово, Севастополь, Седнев, Семёновка, Славутич, Сокиряны, Стрый, Суходольск, Татарбунары, Теплогорск, Тлумач, Теребовля, Токмак, Украинка, Херсон, Хыров, Червонозаводское, Червонопартизанск, Чернигов, Черновцы, Чортков, Шпола, Ямполь.